Erste kommentár 420 forintra emeltük Magyar Telekom célárunkat. Az ok, hogy a 2100 MHz koncessziós díja csak 11 milliárd forint lett, miközben korábban 47,4 milliárd forintot vártunk. Ez különben arra az esetre...
420 forintra emeltük Magyar Telekom célárunkat. Az ok, hogy a 2100 MHz koncessziós díja csak 11 milliárd forint lett, miközben korábban 47,4 milliárd forintot vártunk. Ez különben arra az esetre vonatkozott, ha tendereztetik a frekvenciát. Ezzel szemben egy sima megújítás volt, ami 11 milliárd forintjába került az Mtel-nek. (Erre az esetre 23,2 milliárd forinttal számoltunk, de a modellünkben nem ez szerepelt.) Összeségében továbbra is fokozódó versenyre számítunk. Csökkentettük bevétel várakozásainkat mind az idei, mind a jövő évre nézve, ugyanakkor a közvetett költségek (pl. bér, bérleti és karbantartási költségek) is csökkennek, ami azt eredményezi, hogy az idei évben a korábbi becslésnél egy hajszálnyival alacsonyabb, 40,3 milliárd forint lehet az éves profit, míg a jövő évben 10 százalékkal magasabb, 40,4 milliárd forint lehet az eredmény. Osztalék várakozásunkat 25 forintról 27-re emeltük mindkét év esetében. Azt gondoljuk, hogy a jelenlegi részvényárfolyam felvásárlási prémiumot tartalmaz, még a múlt év végi spekuláció kapcsán. Illetve hírek láttak napvilágot arról, hogy a T-Systemet, az Mtel leányát megvenné egy pici szereplő. Ennek eladása nem tűnik észszerűnek a jövőbeli fejlődési potenciál fényében.
Pénteken tartotta közgyűlését az OTP, ahol (i) szétválasztották az elnöki és a vezérigazgatói pozíciót, de Csányi Sándor hangsúlyozta, hogy nem feltétlenül a közeljövőben fognak ezzel kapcsolatban változások bekövetkezni; (ii) Erdei Tamás alelnök lett, hogy ezzel tehermentesítse Csányi Sándort, amikor távol van a cégtől a megnövekedett feladatok miatt; (iii) megszavazták a 219 forintos osztalékot (~221 forint a saját részvényeket is figyelembe véve). Csányi Sándor azt is elmondta, hogy még három akvizíciót terveznek a közeljövőben, aztán egy kis pihenő következik. Majd ahogy az európai piac konszolidálódik, 3-5 év távlatában újraindíthatják az akvizíciós tevékenységet. Mi egyelőre két akvizíciót látunk rövidtávon. Mind a kettőt Szlovéniában (Abanka és a SocGen szlovén leánya). Szóba jöhet még román bank, hiszen azt is elmondta az elnök, hogy Romániáról továbbra sem tettek le. A híreknek örültek a befektetők, és új csúcsra húzták az OTP részvényeit, amelyek a csésze alakzat alapján 13.900 forintig mehetnek viszonylag rövidtávon.
A mai napon folytatódhat a szokásos mozgás. Reggel enyhe negatív hangulat, de estefelé javulást mutatva. Oldalazó mozgás, amely a pozitív tartományban zár. Ezt igaznak gondoljuk mind a DAX, mind a BUX esetében.
A vezető indexek egyre közelebb vannak tavalyi csúcsaikhoz, a pénteki napot a Dow 1%-os, az S&P500 0,7%-os, a Nasdaq 0,5%-os emelkedéssel zárta. A jó hangulatnak főként a J.P. Morgan kedvező negyedéves gyorsjelentése alapozott meg, amiben az erős amerikai belső piacra hívta fel a bank a figyelmet. A mai napon a Citigroup és a Goldman Sachs jelentéseivel folytatódik a sor, amik akár meg is erősíthetik a J.P. Morgan nézeteit.
Kisebb mértékben elmaradt a várakozásoktól a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe az USA-ban. Az index 96,9 pont lett áprilisban a várt 98,2 és az előző havi 98,4 pontot követően. Az utóbbi évekhez viszonyítva még mindig relatíve magas az index értéke, ami továbbra is kedvező lehet az amerikai kiskereskedelmi forgalomra nézve.
A héten megkezdi Japánnal a kereskedelmi tárgyalásokat az USA, a mai napon Washingtonban az USA kereskedelmi képviselője találkozik japán gazdasági miniszterével. Az egyik érzékeny pont a japán jen sorsa lehet, ahol az USA azt szeretné elérni, hogy Japán ne interveniálhasson kénye kedve szerint a devizában.
Az ázsiai piacoknak sikerült átmentenie a jó hangulatot erre a hétre is. A Hang Seng 0,6%-ot, a Shanghai index 1,1%-ot, a Nikkei pedig 1,4%-ot emelkedett. Az emelkedés fő oka a kedvező nemzetközi hangulat és a jó kínai export adat volt.
Kim Dzsongun ismét, immáron harmadik alkalommal is szeretne Trump amerikai elnökkel találkozni. Második találkozójuk nem volt sikeres, melyért kölcsönösen egymást okolták. Egyelőre nem tudni, hogy mikor kerülhet sor az újabb egyeztetésre, melynek témája változatlanul az észak-koreai atomfegyverek leszerelése lenne.
A héten indulnak az amerikai és japán kereskedelmi tárgyalások.
Az amerikai határidős piacok közül a Dow a pozitív, az S&P és a Nasdaq a negatív tartományban volt ma reggel. Az európai határidős indexek pluszban voltak.
A MOL a részvényesi struktúra egyszerűsítése és az adminisztratív terhek csökkentése érdekében megvenné a Slovnaft még nem nála levő 1,44%-át. Pontos részleteket a felügyeleti jóváhagyást követően közölnek majd.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.