Lassan több lesz a Brexit terv, mint a betű az angol ABC-ben Csökkenést mutattak tegnap az európai indexek. A DAX 0,6%-ot, a CAC40 0,8%-ot, a FTSE100 0,9%-ot csökkent. Számos Brexit javaslatról szavaz ma a brit parlament, de várhatóan...
Csökkenést mutattak tegnap az európai indexek. A DAX 0,6%-ot, a CAC40 0,8%-ot, a FTSE100 0,9%-ot csökkent.
Számos Brexit javaslatról szavaz ma a brit parlament, de várhatóan csak az esti órákban. Szinte biztosra vehető, hogy ma még nem születik végső döntés a Brexittel kapcsolatban, de néhány ellenzéki javaslat elfogadása jelentős fordulatot eredményezhet.
Egyrészt van a hivatalos kormányzati „B” terv, melyet Theresa May terjesztett be. Ez lényegében a korábban leszavazott „A” terv ismételt beterjesztése. Mivel múltkor gyakorlatilag a képviselők 2/3-a elutasította a javaslatot, így a növekvő nyomás ellenére ezúttal sem várható, hogy támogatást kapjon.
Közben a konzervatív párton belül már dolgoznak egy „C” terven is arra az esetre, ha May javaslata ismét elbukna. Ez a javaslat többek között Jacob Rees-Mogg nevéhez fűződik, aki korábban bizalmatlansági szavazást kezdeményezett May ellen. Ennek a javaslatnak a célja a 21 hónapos átmeneti időszak meghosszabbítása.
A munkáspárti Yvette Cooper a Brexit határidő 9 hónapos meghosszabbítását szeretné elérni, ha február 26-ig nem sikerül megállapodásra jutni a Brexitről. Ez elhúzódó tárgyalásokat eredményezne, és valószínűleg pozitívan fogadná az üzleti élet. Mivel a képviselők nem támogatják May javaslatát, de kilépni sem akarnak, ezért elég nagy támogatottsága van ennek a javaslatnak. Hasonló javaslatot terjesztett be a szintén munkáspárti Rachel Reeves is.
A korábbi konzervatív párti Caroline Spelman javaslata kizárná a hard Brexit lehetőségét. Mivel ez az opció is elkerülné a legrosszabb kimenetelt, így jelentős támogatottsága van a politikusok és az üzleti élet szereplői között is.
Corbyn javaslata egy második Brexit népszavazást tűzne napirendre. Ennek támogatottsága és így elfogadási esélye is alacsony.
További lehetséges kimenetel még egy újabb parlamenti bizalmatlansági szavazás, illetve az előrehozott választások tartása is.
Ma reggel tette közzé negyedik negyedéves eredményét az SAP. Az egy részvényre jutó non-IFRS nettó profit 1,51 euró lett, ami kicsit elmarad a várt 1,55 eurótól és jelentősen elmarad a tavalyi 1,77 eurós eredménytől. A gyengébb eredmény elsősorban a magasabb társasági adónak köszönhető, hiszen az operatív eredmény 8 százalékos bővülést mutat az erőteljesen, 13 százalékkal bővülő árbevételnek köszönhetően. Az árbevétel dinamikus növekedése pedig a felhőalapú szolgáltatások 40 százalékos „száguldásának” köszönhető. Az új megrendelések azt sugallják, hogy a felhőalapú szolgáltatások növekedése jelentősen lassulni fog (20-30 százalék közé), mert az új megrendelések 23 százalékkal növekedtek, míg ez egy évvel ezelőtt 37 százalék volt. A cég 7,7-8 milliárd euró közötti operatív eredményt vár az idei évben (non-IFRS), miközben a piaci konszenzus 7,97 milliárd euró. Azaz nem túl attraktív a várakozás, miközben a cég erősödő versenyről beszél. Így költségcsökkentésbe kezd (950 millió költség 2019-ben, és 850 millió euró megtakarítás 2020-tól), miközben az árbevétele várhatóan 7,5-11,5 százalék közötti mértékben fog növekedni az idei évben. Az elkövetkező öt évben a felhőalapú szolgáltatások 5 milliárd eurós bevétele (2018) szerintünk több mint háromszorosára fog növekedni. Ez amúgy nehezen hihető annak fényében, hogy várhatóan 20-30 százalékra lassul idén a növekedés. Ha nem lesz további lassulás, akkor teljesíthető lehet a terv, hiszen a fent leírt növekedéssel öt év alatt 2,5-3,7-szeresére növekszik az érték. A gyengébb eredményre és az erősödő versenyre való hivatkozásnak köszönhetően jelentős csökkenéssel nyitott a részvény. Az árfolyam letesztelte a 20 napos mozgóátlagot és onnan emelkedik. Szerintünk az árfolyamának emelkednie kellene, hiszen annak ellenére, hogy 19-es előremutató P/E rátán forog a részvény (ami magasnak tűnhet), a szektortársak 30 körüli értéken forognak. A menedzsment előrelátó, az eltervezett költséghatékonysági intézkedésekkel plusz a felhőalapú bevételek további dinamikus növelésévek fenntarthatják a gyors növekedést.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.