Erste Kommentár Habár May gyakorlatilag semmin sem változtatott, azaz kilépés dátuma március 29, s újabb parlamaneti szavazást tervez január 29-re az EU-val kötött megállapodás ratifikálására,...
Habár May gyakorlatilag semmin sem változtatott, azaz kilépés dátuma március 29, s újabb parlamaneti szavazást tervez január 29-re az EU-val kötött megállapodás ratifikálására, ennek ellenére, vagy éppen ezért sokan egyre inkább valószínűnek tartják azt, hogy a végén Nagy Britania nem fog kilépni az EU-ból. Egyrészt az EU hajthatatlannak látszik a megállapodás újratárgyálásában, másrészt nem tűnik úgy, hogy a politikai patthelyzet megoldódik azzal, hogy May újra tárgyal az érinettekkel. Mindeközben a munkáspárt szervezkedik, hogy a parlament szavazzon egy újabb népszavazás kiírásáról. Különben a felmérések szerint, jelenlg a Bremain, azaz a bennmaradás pártiak nyernék a szvazást.
Mindeközben a piacokon a hangulat negatív, amiben az IMF gazdasági növekedési kilátás csökkentése is szerepet játszik. Így a DAX és a BUX esetében is csökkenésre számítunk a mai napon.
Nemzeti ünnepnap volt tegnap a tengerentúlon, így a részvénypiacok is zárva tartottak. Amennyiben a határidős indexeket nézzük 0,8-1% közötti mínuszokat láthatunk, miután a hetet eddig korrekció jellemzi a világ piacain.
Szokatlan helyzet állt elő Donald Trump számára, ugyanis úgy tűnik, hogy rajta van a nagyobb nyomás az amerikai kormányzati leállás megoldásának kapcsán. Az elnök népszerűségi indexe a részleges kormányzati leállás óta mélyrepülésbe kezdett, ezzel nagyjából visszaadta a tavaly szeptember óta megszerzett plusz „népszerűségét”, amit a Kínával szemben képviselt kemény hangnemmel vívott ki. Elképzelhető, hogy emiatt állt elő a hétvégén egy kompromisszummal Trump a demokraták számára, ezt azonban ők hamar el is utasították. Amennyiben azonban az elnök népszerűségi indexe tovább esik, könnyen lehet, hogy még alkuképesebbnek fog bizonyulni.
Továbbra is el szeretné érni az USA, hogy a jelenleg kanadai házi őrizetben lévő pénzügyi igazgatóját a Huawei-nek kiadassák számukra. Ezt a kanadai amerikai nagykövet erősítette meg tegnap.
Csökkentek ma reggel az ázsiai piacok. A Nikkei 0,5%-ot, a Hang Seng 1,1%-ot, a Hang Seng index 1,3%-ot csökkent.
A kínai elnök Xi Jinping miniszterekkel és tartományi vezetőkkel találkozott, melyen a politikai stabilitás fontosságát hangsúlyozta. Ez azt mutatja, hogy a kínai pártvezetés is tart attól, hogy a lassuló gazdasági növekedés növekvő politikai feszültséget generálhat.
Bár az IMF tegnap csökkentette a globális növekedési kilátásokat, ez azonban nem érintette Kínát. Az IMF 2019-re és 2020-ra is változatlanul 6,2%-os növekedést vár.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon negatív hangulat uralkodott ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.