Theresa May egyelőre nem bocsátja parlamenti szavazásra a Brexit megállapodást Ismét jelentősebb mértékben csökkentek tegnap az európai indexek. A FTSE100 0,8%-ot, a CAC40 és a DAX egyaránt 1,5%-ot esett. Az egész napos...
Ismét jelentősebb mértékben csökkentek tegnap az európai indexek. A FTSE100 0,8%-ot, a CAC40 és a DAX egyaránt 1,5%-ot esett.
Az egész napos szivárogtatásokat követően tegnap késő délután Theresa May bejelentette, hogy nem bocsátja parlamenti szavazásra a Brexit megállapodást. A parlament eredetileg ma szavazhatott volna a javaslatról, most viszont nem tudni, hogy mikor tűzik napirendre a kérdést. A font jelentősen gyengült a hírre, az EUR/GBP jegyzése 0,9 fölé ugrott, hiszen May döntése azt mutatja, hogy nem lett volna meg a parlamenti többség az elfogadáshoz, így viszont egyre inkább a hard Brexit felé sodródnak az események. A brit miniszterelnök ígéretet tett rá, hogy próbál egy jobb megállapodást tető alá hozni, a korábbi nyilatkozatok alapján ettől viszont az EU zárkózik el, bár kisebb módosítások azért vállalható kompromisszumnak tűnnek. A brit parlamenti képviselők leginkább arra akarnak bizonyítékot, hogy Nagy-Britannia nem fog örökre átmeneti állapotban ragadni az EU-s vámunióban, ami önmagában áthidalható problémának tűnik. A korábban elfogadott menetrend szerint a brit parlamentnek legkésőbb január 21-ig kell elfogadnia a megállapodás tervezetet. Közben a kormány elkezdte a felkészülést a rendezetlen, hard Brexitre, melynek egyre nagyobb az esélye.
Tegnap egy fontos európai bírósági döntés is megjelent a Brexittel kapcsolatban. Ez alapján Nagy-Britannia március 29-ig, a Brexit Napig bármikor egyoldalúan visszavonhatja kilépési nyilatkozatát és az EU tagja maradhat. A formális döntés nem érkezett váratlanul, hiszen a korábbi jogi ajánlások is ezt tartalmazták, másrészt az EU-nak is szándékában állt visszautat nyújtani a briteknek.
Újabb botrányba, ezúttal adócsalási ügybe keveredhetett a Deutsche Bank. A gyanú szerint a bank által kibocsátott ADR-ek egy részénél duplán érvényesíthették az adóelőnyöket. Az ügy mögött nem elsősorban a csalás szándéka áll, sokkal inkább csak hiba történt az instrumentumok kibocsátásánál. Az okozott kár sem igazán jelentős a bank méretéhez képest, körülbelül 10 millió eurónyi kárt okozhattak a német államnak. A pénzügyi teher így valószínűleg nem lesz igazán tetemes, de az árfolyam a folyamatosan érkező rossz hírek miatt negatívan reagált.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.