Erste kommentár A magyar piac csendben készülődik valamire. Nevezetesen mintha erőt gyűjtene egy további emelkedéshez. A Richter és a MOL egyértelműen jól néz ki, ami olyan szempontból érthető, hogy az utóbbi...
A magyar piac csendben készülődik valamire. Nevezetesen mintha erőt gyűjtene egy további emelkedéshez. A Richter és a MOL egyértelműen jól néz ki, ami olyan szempontból érthető, hogy az utóbbi esetében elég erősek - erősebbek, mint tavaly - a finomítói marzsok, legalábbis, ami az augusztusi adatokat illeti (7,5 dollár per hordó). A Richter esetében pedig tovább lehet reménykedni az „amerikai Esmya” engedélyben. Ugyanakkor az OTP ugyan fundamentálisan jó és nem drága papír, de a technikai képe már nem olyan jó. Leesett a 20 és 30 napos mozgóátlagra, ahonnan nem igazán akar feltápászkodni. Vagyis vegyes a kép, egy kis pozitívummal. Ha az OTP-ben mégis jönne pozitív változás, az valószínűleg egyértelmű lökést adhatna a BUX indexnek a jelenleg ostrom alatt levő 37.500 pont környékén levő szint áttörésének. Abból pedig jöhetne egy további 3.000 pontos emelkedés. Ugyan kevesebb vizet zavar, de végre életjeleket mutat a Waberer’s. A rettenetes alulértékeltség meghozta a vevői aktivitást, amelynek köszönhetően az elmúlt napokban sokat emelkedett a részvény árfolyama, ráadásul nagy forgalommal. Azt gondoljuk, hogy a letörési szintig, azaz 3.200 forintig el kellene mennie az árfolyamnak. Különben még ott is olcsónak tekinthető a papír, ha hiszünk abban, hogy az idei két első negyedév tényleg csak egy átmeneti megingás volt. Egyre inkább úgy tűnik, hogy bejön a menedzsment várakozása. Növekszik a feszültség a fuvarozói piacon, ami előbb-utóbb a magasabb árak elfogadásához vezet, és a magasabb kihasználtságon keresztül helyre állhat a cég jövedelmezősége. Így az év második fele már jobb eredményt hozhat, hogy aztán jövőre a normál kerékvágásba térjenek vissza a dolgok.
A mai napon mind a DAX, mind a BUX index esetében emelkedésre számítunk.
A munka ünnepe miatt zárva tartottak tegnap az amerikai piacok, ma azonban a megszokott módon folytatódik a kereskedés. A határidős indexek jelenleg enyhén pozitív tartományban vannak, 0,2-0,3%-os pluszokat láthatunk.
A mai napon az ISM feldolgozóipari indexe érkezik a tengerentúlról augusztusra, ami a Markit előzetes hasonló indexe alapján visszaesést mutathat majd a korábbi igen magas 58,1 pontról. A piaci konszenzus 57,6 pontot vár, ami kicsit optimista lehet annak függvényében, hogy a Markit indexe ennél komolyabb mértékű negatív meglepetést okozott. Az ISM adat mellett amerikai autóértékesítési adatok is érkeznek ma az USA-ból.
Mindezek mellett a Kanadával és Kínával való kereskedelmi tárgyalások felől érkező híreket érdemes figyelemmel követni. Trump gőzerővel dolgozik az ügyön, a tegnapi ünnepnapon több tervét is lemondta a kereskedelmi tárgyalásokkal kapcsolatos fontos telefonok miatt.
Vegyesen teljesítettek az ázsiai indexek. A Nikkei 0,1%-ot csökkent, míg a Hang Seng 0,6%-ot, a Shanghai index pedig 0,8%-ot emelkedett.
A japán jegybank finomhangolta eszközvásárlásainak lebonyolítását. Csökkentették az aukciók számát, ugyanakkor megnövelték a mennyiséget. Vagyis csak az ütemezés megváltoztatásáról van szó, nem pedig arról, hogy megkezdődött volna a monetáris szigorítás és az eszközvásárlási program visszafogása.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A MOL augusztusban 7,5 dollár/hordó finomítói marzsot ért el, ami az év legmagasabb értéke és meghaladja a tavaly augusztust (7,0 dollár/hordó) és az előző hónapot (6,0 dollár/hordó). A petrolkémia viszont visszaesett: az augusztusi marzs 367 euró/tonna volt szemben a tavaly augusztusi 467 euró/tonnával és az előző hónap 389 euró/tonna értékével. A hír kedvező a részvényre nézve.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.