Várhatóan nagy forgalmú napot fogunk ma látni. Az év utolsó határidős kifutásaival számolhatunk, nem csak itthon, hanem mindenhol. Ugyanakkor a CECE index átsúlyozása is a mai nappal történik meg. így a záró szakaszban lehet ennek hatása, ami a...
Várhatóan nagy forgalmú napot fogunk ma látni. Az év utolsó határidős kifutásaival számolhatunk, nem csak itthon, hanem mindenhol. Ugyanakkor a CECE index átsúlyozása is a mai nappal történik meg. így a záró szakaszban lehet ennek hatása, ami a Richter-t is érinti, hiszen „free float” faktora 0,7-ről 0,6-ra csökken. Ezért valamiféle (szerintünk nem túl nagy) eladói nyomás jelentkezhet a nap végén.
Tegnap meglepetésre erősödött a forint az euróval szemben. Ez azért meglepő első ránézésre, mert a tőkekiáramlás miatt gyengülnie kellene. Az látható, hogy az elmúlt hetekben cirka 300 milliárd forintnyi magyar állampapírt adtak el a külföldiek, s az a gyanúnk, hogy ez az eladási hullám még nem ért véget. Van még tér a csökkentésre, hiszen az állomány 3.500 milliárd forint körül áll. Csak összehasonlításképpen, 2009-ben ez 2.000 milliárd forintra csökkent. Persze nem is oly rég még 5.000 milliárd forint fölött is járt ez az érték. Egy szó mint száz, a forint erősödött az euróval szemben, amelyre azt a magyarázatot találtuk, hogy számos befektető euró pozícióból dollárba lép át, ami átmenetileg a forintra is erősítő hatással van. Azt gondoljuk, hogy az év vége közeledtével újra inkább gyengülő pályán lesz a forint az euróval szemben is.
A mai napon a kifutások miatt alapvetően emelkedésre számítunk mind a DAX, mind a BUX indexben is.
- Tovább emelkedtek a nyugat-európai piacok
- Alig változott az olaj ára, nyomás alatt az arany
- Folytatódott a dollár erősödése
- Emelkedésnek indultak a japán hozamok is
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- Tegnap piacnyitás után tette közzé az Oracle második negyedéves gyorsjelentését. A várakozásoknak nagyjából megfelelt a cég eredménye, 9 milliárd dolláros árbevételen 0,61 centes EPS-t ért el a cég. A cég a jövőben erőforrásait a felhőalapú rendszerekre és szolgáltatásokra szeretné összpontosítani, aminek köszönhetően az új szoftver licencekből származó árbevétel komoly mértékben visszaesett. Az árfolyam 2,15%-ot esett a piaczárás utáni kereskedésben.
- Szintén tegnap publikálta negyedéves gyorsjelentését az Adobe. A negyedik negyedévben a vállalat a várt 0,86 dollárt felülmúló 0,90 dolláros EPS-t jelentett, míg az 1,61 milliárd dolláros árbevétel megegyezett a várttal. A következő negyedévre vonatkozó várakozásait is megadta a cég, amik nagyjából megfeleltek az elemzői várakozásoknak.
- Úgy tűnik, hogy továbbra is kitart a fogyasztók pozitív hangulata az USA-ban, miután a Bloomberg fogyasztói elégedettség indexe továbbra is igen magas tartományban, 45,5 ponton zárt az előző héten.
- Továbbra is javulást mutat az amerikai feldolgozóipar az előzetes beszerzési menedzser index alapján. A novemberi 54,2 pontos érték 0,1 pontos javulást jelent az előző hónaphoz képest és továbbra is emelkedő trendet figyelhetünk meg az adatsorban.
- Ma piacnyitás előtt publikálják a megkezdett lakásépítések és a kiadott építési engedélyek számát az USA-ban. Az októberi igen pozitív értékek után most visszafogottabbak az elemzői várakozások.
- A hét utolsó kereskedési napján nem érkezik fontos makrogazdasági adat az eurózónából.
- Az arany 1.132 dollárig esett, miután tegnap jelentős mértékben (az euróval szemben 1,04-ig) erősödött a dollár. A Fed jelezte, hogy további kamatemelésre készül 2017-ben. Trump győzelme ugyanis valószínűsíti, hogy expanzív lesz az amerikai fiskális politika, ami növeli a kiadásokat és emeli a kamatokat globálisan is.
- A forint jól teljesített az euróval szemben a tegnapi kereskedésben, a kora délutáni órákban indult a hazai fizetőeszköz erősödése, és a 312,3-nál található 20 napos mozgóátlagot tesztelte vissza a kurzus. A reggeli kereskedésben visszapattant az EUR/HUF devizapár, és 313-ig gyengült a forint. A dollárral szemben 302 fölé kapaszkodott tegnap az árfolyam, ezen a szinten 14 éve járt utoljára az USD/HUF devizapár.
- A 10 éves japán államkötvények hozama 0,1%-ra emelkedett. A piac érdeklődve várja, hogy a jegybank 19-20-i kamatdöntő ülését követően hogy nyilatkoznak a hosszú hozamok emelkedéséről, ugyanis a jegybank korábban bejelentette, hogy 0%-os hozam környékén stabilizálja a hosszú hozamokat.
- Kínában folytatódott a bankközi kamatok emelkedése, ami negatív a kínai részvénypiac számára, így a Shanghai Composite összesen 3,6%-ot esett a héten.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.