Ma reggel, ismét nagy napra ébredt a magyar tőkepiac. Egy újabb tőzsdei részvényértékesítés kezdődik, melynek köszönhetően nagy valószínűséggel tovább fog növekedni az energetikával foglalkozó Alteo részvények...
Ma reggel, ismét nagy napra ébredt a magyar tőkepiac. Egy újabb tőzsdei részvényértékesítés kezdődik, melynek köszönhetően nagy valószínűséggel tovább fog növekedni az energetikával foglalkozó Alteo részvények közkézhányada. Az értékesítés alapvetően friss tőkebevonást céloz, hogy az abból befolyó pénzt a cég további beruházásokra használja fel, s ezzel folytatódjon az a dinamikus növekedés, amit az elmúlt években megszoktunk tőle. Ezzel a lépéssel a tőzsde eredeti, klasszikus funkciója kerül előtérbe. Neveztessen „tőkebevonás beruházási célok érdekében”. Hát ezért nagy nap ez a mai!
Algírban ma megkezdődött az OPEC non-OPEC találkozó, amely szerdáig tart. Míg a szaúdiak szerint nem lesz megállapodás, addig Algéria pont a szaúdi rugalmasságra hivatkozva gondolja azt, hogy lesz megállapodás. Valószínűleg most is inkább Iránon fog múlni a dolog, aki idén tért vissza a piacra, és egyelőre felfutóban van a termelésük. Szerdáig persze sok minden történhet a tárgyalóasztaloknál, és várhatóan addig is számos pro és kontra hírrel leszünk gazdagabbak. Így volatilis árfolyamra számíthatunk a hét első napjaiban.
Pénteken mind a német, mind az amerikai beszerzési menedzser indexek, illetve más makroszámok (pl. használtlakás-értékesítés) is rosszabbak lettek a várakozásnál. A mai napon az USA-ban az újlakás- értékesítés, Németországban az IFO index fog napvilágot látni. Míg az előbbiben romlást, addig az utóbbiban javulást vár a piac. Mindenesetre a múlt heti gyenge gazdasági adatok a mai napra is rányomják bélyegüket, így a DAX esetében csökkenést, a BUX index esetében oldalazást várunk. Természetesen egy a várakozásoktól eltérő IFO index akár komolyabb mozgást is hozhat az európai piacokon.
- Újabb görög adósság elengedés jöhet
- Ma kezdődik az olajkitermelő országok találkozója
- Tovább gyengült pénteken a dollár
- Bizonytalan környezetben csökkent Ázsia
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- A CNBC információi szerint a Twitter felvásárlási tárgyalásokat folytat több céggel is. A hírek szerint a vállalat már tárgyalt a Google, a Salesforce.com és a Verizon cégekkel. A CNBC azt is kiemelte, hogy nem biztos, hogy felvásárlással zárulnak majd a tárgyalások. A Twitter 21%-ot emelkedett a hírekre, története során a legjobb napi teljesítményét könyvelhette el.
- A Facebook túlbecsülte a videós nézettséggel kapcsolatos adatokat, így a társaság új mérési módszert vezethet be a probléma megoldására. A befektetők nem örültek a hírnek, az árfolyam 1,6%- ot esett.
- Pénteken a markit publikálta a szeptemberi előzetes feldolgozóipari beszerzési menedzser index számait. A várt 52 pont helyett 51,4 pontot publikáltak.
- Ma délután újlakás-értékesítési adatokat publikálnak a tengerentúlról.
- Az IMF szerint elkerülhetetlen az újabb görög adósság elengedés, még akkor is, ha Görögország minden strukturális reformot végrehajt, ugyanis nem reálisak azok a várakozások, hogy Görögország kinövi adósságállományát. Az IMF egyúttal figyelmeztette Görögországot, hogy még mindig szükség van a nyugdíjkedvezmények és az adókedvezmények további csökkentésére.
- A Moody’s bóvliba vágta Törökországot. A korábbi Baa3 minősítést egy fokozattal Ba1-re rontották stabil kilátások mellett. Az S&P már korábban bóvli besorolásra rontotta a török államadósságot. A hitelminősítő a magas külső finanszírozási igénnyel, a puccskísérlet miatt is romló növekedési kilátásokkal, valamint az intézményi stabilitás romlásával indokolta a döntést.
- Akár már október végén aláírhatják az Európai Unió és Kanada közti szabadkereskedelmi egyezményt, melynek egyik legfontosabb hozadéka a vámok eltörlése lesz majd.
- A feldolgozóipari beszerzési menedzser index Németországban és az eurózónában is felülmúlta a várakozásokat, azonban a szolgáltatóipari beszerzési menedzser index csökkenése negatív meglepetést jelentett, így a kompozit index értéke végül elmaradt a várakozásoktól.
- Az arany árfolyama alig változott az elmúlt néhány nap alatt, stabilan 1334 dollár/uncia körül alakult. Az ETF-ekben tartott arany mennyisége 2013 júliusa óta nem látott csúcsra, 65,6 millió unciára emelkedett.
- A dollár gyengülése a pénteki kereskedésben is folytatódott az euróval szemben, az árfolyam az 1,122-nél található 30 napos mozgóátlagig emelkedett. Rövidtávon a további dollárgyengülés a következő forgatókönyv, a múlt heti Fed ülés után kezdődött mozgás a következő napokban is kitarthat. A következő ellenállás 1,125-nél található.
- Az ázsiai csökkenésben a mai olajkitermelő országok miatti bizonytalanság is szerepet játszott, illetve az elmúlt időszak emelkedését követően egy korrekciót láthatunk.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.