Kijött az OTP eredménye, ami sokkal jobb lett a várakozásoknál. Persze az hogy jobb lett, a Visa tulajdonrész értékesítésen elért 4 milliárddal nagyobb eredménynek és a 8 milliárd forinttal alacsonyabb céltartalék képzésnek...
Kijött az OTP eredménye, ami sokkal jobb lett a várakozásoknál. Persze az hogy jobb lett, a Visa tulajdonrész értékesítésen elért 4 milliárddal nagyobb eredménynek és a 8 milliárd forinttal alacsonyabb céltartalék képzésnek köszönhető. Így jött ki az, hogy az amúgy is jónak mondható, várt 61,5 milliárd forinttal szemben majdnem 72 milliárd lett a nettó eredmény. Ami fontos: (i) a nettó kamat marzs és a hitelállomány stabilizálódni látszik a korábbi lemorzsolódást követően; (ii) a kockázati költségek csökkenek; (iii) az orosz és az ukrán operáció is kezd magához térni, míg (iv) az erős magyarországi business mellett a bolgár operáció is jól hoz a konyhára. Így nem meglepő, hogy a kétes kintlévőség aránya csökkent, a lefedettség növekedett és a tisztított tőkearányos megtérülés 18 százalékra emelkedett a második negyedévben. Ha a féléves számokat nézzük, akkor 16,5 százalékon áll, így nem meglepő, hogy a menedzsment most már az idei évre várja a 15 százalék fölötti tőke arányos megtérülési ráta elérését 2017 helyett. Az eredmények fényében ez szerintünk nem egy túl erős állítás. Ez alapján értékelve a bank részvényeit 7.040 forint körüli fair érték jön ki. Vagyis nem meglepő, hogy a szektorelemzőnk a jó folyamtok ellenére megerősítette a 7.200 forintos célárfolyamot. Szerintünk az eredménynek köszönhetően az OTP árfolyama a mai napon nagy valószínűséggel tovább emelkedik és magával húzza az indexet is.
A DAX index a tegnapi emelkedéssel gyakorlatilag betöltötte a rést. Mindezt úgy, hogy a rövidtávú dinamikus indikátorok alapján alapvetően rövidtávú korrekcióban van az árfolyam. Így, annak ellenére, hogy ma valamiféle csökkenést várunk a DAX-tól, alapvetően optimisták vagyunk a folytatás tekintetében, hiszen a technikai korrekcióban is jól viselkedik (erősen) az árfolyam.
- Újraéled az orosz-ukrán konfliktus?
- Emelkedik az olaj ára, kismértékben erősödött az arany is
- A forint és a dollár is erősödött tegnap
- Gyenge adatokra is emelkedett Ázsia
- Erős számok az OTP-től
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- A heti friss munkanélküli segélykérelmek száma 266 ezer volt, amely nagyjából megfelel a várakozásoknak.
- A héten eddig kevés makrogazdasági adat érkezett, a mai kereskedésben azonban érkezik a júliusi kiskereskedelmi forgalom, és a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexénk előzetes augusztusi értéke is.
- 5%-os pluszt eredményezett az Alibaba vártnál jobb gyorsjelentése tegnap. A társaság aktív felhasználóinak száma 18%-kal 434 millió főre emelkedett, a havi aktív mobilos felhasználó létszám pedig 39%-kal 427 millió főre nőtt. A társaság profitja 76%-kal 7,55 milliárd yüanra emelkedett, míg a bevételek 32,15 milliárd yüant értek el. A piac 30,17 milliárd yüanos bevételt és 17%-kal kisebb profitot várt.
- Az ukrán elnök harckészültségbe helyezte a Krím mellett állomásozó csapatokat, amire válaszul Oroszország hadgyakorlatot kezdett az ország távol-keleti részén. Petro Porosenko ukrán elnök arra utasította a kijevi külügyminisztériumot, hogy kezdeményezzen párbeszédet Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, Angela Merkel német kancellárral, Francois Hollande francia államfővel, Joe Biden amerikai alelnökkel és Donald Tuskkal.
- A második negyedéves német GDP a várt 0,2% helyett 0,4%-kal bővült negyedéves alapon. A meglepetést a külkereskedelem növekedése okozta.
- Az arany árfolyama kismértékben 1.338 dollárra nőtt. A héten az arany kis sávban fluktuált, elsősorban a Fed kamatemelése iránti várakozások és a dollár árfolyamváltozása határozta meg az árat. A részvénypiacok jó szereplése is negatívan hathat az arany árára, mivel elviheti a befektetői érdeklődést a nemesfém elől.
- A forint minimális mértékben erősödött tegnap az euróval szemben a 310-es támaszig. Napok óta a 310-311,4 között araszol az árfolyam, és hamarosan kimozdulhat a sávból. Jelenleg a sáv alját teszteli a kurzus, amelynek törésével 308,5-ig is elmehet a devizapár.
- Júliusban a kínai ipari termelés a várt 6,2% helyett 6,0%-kal bővült csak, és a kiskereskedelmi forgalom bővülése is elmaradt a várakozástól, mindössze 10,2% volt, miközben a piac 10,5%-os növekedésre számított.
- A kínai részvénypiac számára pozitív hír, hogy a hongkongi és a szencseni tőzsde közötti összekapcsolás még idén megszülethet.
- Az OTP 2016. augusztus 11-én 93.882 darab saját részvényt vásárolt 6.922 forintos átlagáron, így a bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 3.848.524 darabra (1,37%) változott.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.