Az elmúlt napokban megbeszéltük a – meglepetésre jövő – potenciális új csúcsokat, amelyek azóta meg is jöttek. Az egyik kérdés ezzel kapcsolatban, hogy mely részvényeknek köszönhető ez a jó teljesítmény. Azonnal rávághatnánk,...
Az elmúlt napokban megbeszéltük a – meglepetésre jövő – potenciális új csúcsokat, amelyek azóta meg is jöttek. Az egyik kérdés ezzel kapcsolatban, hogy mely részvényeknek köszönhető ez a jó teljesítmény.
Azonnal rávághatnánk, hogy biztos az M7-nek. A válasz azonban nem ez. Igaz, a „mesterhetesből” az Nvidia és a Microsoft új csúcsra tudott emelkedni, sőt a Meta-nak is sikerült ez a bravúr a tegnapi napon, de alapvetően az S&P500 indexet a félvezető szektor, a szórakoztatóipar és a rendszerszoftver gyártó részvények emelkedése húzta. Ezek a szektorok az elmúlt negyedévben rendre 44, 36 és 33 százalékkal emelkedtek. Ezen belül is kiemelendő a Broadcom (65%), Nvidia (46%), Micron (42%) vagy éppen az AMD (38%). Persze új csúcsot csak az első kettő ért el. A szórakoztatóiparból kiemelendő a Netflix (44%) vagy a Walt Disney (26%). A szoftveresek közül az Oracle volt a sztár 56 százalék emelkedéssel (szintén történelmi csúcs), de a Microsoft (33%) is új csúcsra ment, mint fentebb írtuk.
Ha az idei éves teljesítményt nézzük, akkor egy kicsit változik a helyzet. A nyerők mások lesznek. Ilyen például az aranykapcsolt Newmont teljesítménye (57%), amely messze nincs történelmi csúcson. Vagy az Uber (55%), amely viszont néhány napja új történelmi csúcsot ütött. De a Philip Morrisnak (51%) sem kell szégyenkeznie. Az egészségügyi cégek is jól teljesítettek, elsősorban az egészségügyi kiegészítő termékeket és szolgáltatásokat nyújtó Cardinal Health (42%, ATH).
Különben (legalább) egy éves csúcsra tegnap 39 cég részvénye emelkedett az 500-ból, ami elég szép teljesítménynek tűnik. Ráadásul, mint a fenti felsorolás is mutatja, eléggé vegyes a mezőny. Széles bázisú emelkedést láthatunk. Ugyan még nem említettük, de a pénzügyi cégek is, például a JPMorgan (ATH) is jól teljesítenek. Mindez pedig azt sugallja, hogy általában a gazdaság jövőbeli teljesítményébe vetett hit az, ami emeli a részvénypiacot. S igen – mint korábban is írtuk – a második negyedéves GDP jó lesz az USA-ban. Viszont az ezt követő negyedévek gyengék lehetnek, ráadásul magasabb inflációval. Persze azt szokták mondani, hogy a piacnak mindig igaza van. (Én meg azt szeretem, ha nekem van igazam. :) De most folyamatosan azt érzem, hogy mintha itt valamiféle megtévedés lenne. Szóval nem árt az óvatosság! Lehet repülni a „flow”-val, de nem árt megfelelő (valószínűleg szűk) stop-loss-okat beállítani.
Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának