Miközben az amerikai képviselők a 2017-es „big beautiful” adótörvények változásának ma várható megszavazásán dolgoznak — amely közel 3.000 milliárd dollárral növelheti a költségvetés hiányát az elkövetkező 10 évben (Trump...
Miközben az amerikai képviselők a 2017-es „big beautiful” adótörvények változásának ma várható megszavazásán dolgoznak — amely közel 3.000 milliárd dollárral növelheti a költségvetés hiányát az elkövetkező 10 évben (Trump szerint az ebből adódó plusz gazdasági növekedés nullszaldóssá teszi a változtatásokat) — a piac inkább aggódó üzemmódba kapcsolt. A hozamok kitartóan emelkednek. Míg az évet 4,5 százalékos 10 éves hozammal kezdtük, április elejére 4 százalék környékére csökkent, de most már újra a 4,5 százalékot meghaladó szinten áll.
Az pedig, hogy a miközben az amerikai költségvetési deficit idén és az elkövetkező években is inkább a 7 százalékhoz lesz közel, s ebben szituációban is olyan adótörvényt fogadnak el, amely vagy szinten tartja vagy növeli a hiányt, nem segít a kötvénypiac kordában tartásában. Pláne egy olyan – trumpi világban –, ahol a dollár világpénz szerepe egyre inkább megkérdőjeleződik, azzal, hogy az USA a bezárkózás felé megy. Ugyanis ez mindent egybe vetve, inkább csökkenti a külföldiek általi amerikai állampapír tartást. Vagyis ceteris paribus csökkenő keresletet eredményez az amerikai adósság finanszírozására. Így egyre inkább emelkedik a félelem a finanszírozhatóság kapcsán. A növekvő kockázatot pedig általában magasabb hozam tudja kompenzálni.
Ez pedig a növekvő alternatíva költségek miatt már a részvénypiacot sem hagyja érintetlenül. Tegnap ezért számos szektorban egységesen eladói nyomást láthattunk a bizonyos mérőszámok (pl. PE) szerint magasra értékelt amerikai részvénypiacon. (Pl. a Medicaid 625 milliárd dolláros költségcsökkentése az elkövetkező 10 év alatt nem tesz jót az egészségügy részvényeinek.)
A Dow Jones a 200 napos mozgóátlagról fordult le. Az S&P500 és a CCMP ugyan a 200 napos fölött van, de mind a három esetben úgy tűnik, hogy az MACD eladási jelzést készül adni. Szóval a rövid-közép távú kilátások nem tűnnek rózsásnak.
a biztonságos befektetések
kedvelőinek.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának