Vasárnap délben üzenetet kaptam a Gemini-től, hogy kezdjem el használni. Azonnal fel is tettem neki néhány kérdést, amiket korábban a Copilot-nak is. A tapasztalás az lett, hogy a Google féle MI-ból sokkal nehezebb kihúzni a választ, mint Copilot-ból. Nagyon óvatosan...
Vasárnap délben üzenetet kaptam a Gemini-től, hogy kezdjem el használni. Azonnal fel is tettem neki néhány kérdést, amiket korábban a Copilot-nak is. A tapasztalás az lett, hogy a Google féle MI-ból sokkal nehezebb kihúzni a választ, mint Copilot-ból. Nagyon óvatosan válaszolgat, s több környi kérdésre is szükség lehet ahhoz, hogy eljussunk a keresett válaszig. Ha olyan a kérdés, akkor inkább a megfelelő weboldalakra irányít bennünket, hogy nézzük meg azt.
Viszont belém bújt a kisördög, s előbb megkértem mind a kettőt, hogy hasonlítsa össze magát a konkurens termékkel, majd megadva a másik válaszát, mind a kettőt arra kértem, hogy írjanak egy cikket arról, hogy melyik a jobb MI a kettő közül. Majd mivel, elsősorban a Gemini-nél egy elég hosszú cikket kaptam, arra kértem őket, hogy rövidítsék le. Előrebocsátom, hogy nagyon udvarias és kiegyensúlyozott válaszokat és cikkeket kaptam. Idemásolom őket:
Gemini:
Gemini vs. Copilot: Melyik mesterséges intelligencia a megfelelő választás?
A mesterséges intelligencia (MI) robbanásszerű fejlődésével egyre több fejlett eszköz áll rendelkezésünkre, amelyek megkönnyítik a munkánkat és a mindennapi életünket. Két ilyen eszköz a Gemini és a Copilot, amelyek mindketten lenyűgöző képességekkel rendelkeznek. De melyik a jobb választás?
A Copilot és a Gemini összehasonlítása
A Copilot és a Gemini válaszai alapján láthatjuk, hogy mindkét MI-modellnek megvannak a maga erősségei:
Copilot:
- Kiváló integráció a Microsoft alkalmazásokkal: Ha a Microsoft Office-t rendszeresen használod, a Copilot a természetes választás, hiszen közvetlenül a megszokott környezetedben támogatja a munkádat.
- Valós idejű információkeresés: A Copilot képes az internetről friss információkat lekérni, így mindig naprakész információkat kaphatsz.
- Programozási segítség: Kiválóan alkalmas kódolásra és a hibák javítására, így a fejlesztők számára hasznos eszköz lehet.
Gemini:
- Kiemelkedő nyelvi képességek: A Gemini kiválóan érti és generálja a természetes nyelvet, így kreatív íráshoz és problémamegoldáshoz ideális.
- Intuitiv felhasználói felület: A Gemini felhasználóbarát felülete megkönnyíti a használatát.
Melyik a jobb választás?
A kérdésre nincs egyértelmű válasz, hiszen a legjobb választás attól függ, hogy mire szeretnéd használni az MI-t.
Válaszd a Copilot-ot, ha:
- Főként a Microsoft Office-t használod.
- Valós idejű információkra van szükséged a munkád során.
- Programozási feladatokban szeretnél segítséget kapni.
Válaszd a Gemini-t, ha:
- Kreatív írással, szöveggenerálással foglalkozol.
- Bonyolultabb problémákat szeretnél megoldani.
- Fontos számodra az intuitív felhasználói felület.
A Copilot cikke:
Gemini vagy Copilot: Melyik a jobb AI?
A választás a Copilot és a Gemini AI között az egyéni igényektől függ. Mindkét modell fejlett és számos előnnyel rendelkezik.
Copilot előnyei:
- Integráció a Microsoft 365-tel: Ideális, ha a Microsoft termékeit használod.
- Szöveggenerálás és kódolás: Kiváló fejlesztőknek és tartalomkészítőknek.
Gemini előnyei:
- Általánosabb képességek: Szélesebb körű feladatokat lát el, például képeket generál.
- Folyamatos fejlesztés: Új képességekkel bővül.
Összefoglalva:
- Copilot: Jobb választás a Microsoft ökoszisztéma használatához és produktivitás növeléséhez.
Gemini: Általánosabb célú AI asszisztens, szélesebb körű feladatokhoz.
Hasonló válaszokat kaptunk, de mintha a Gemini válasza tárgyilagosabb lenne, s mintha jobban is lenne megfogalmazva. Ráadásul a Copilot-nak sikerült egy „hülyeséget” is beraknia. Nevezetesen azt, hogy a Gemini-t folyamatosan fejlesztik és új képességekkel bővül. Nyilván ez a Copilot-ra is igaz. Egy szó, mint száz, azért mind a két MI elég jól rámutatott arra, hogy melyik felhasználói kört célozzák a termékek (miközben azért a Gemini arról is tájékoztatja a kérdezőt, hogy még számos versenytárs is van a piacon.)
S persze az is látszik, hogy mind a kettő próbálja egymás triviális komplementerének beállítani egymást. Most már csak az a kérdés, hogy melyik a nagyobb halmaz.
a biztonságos befektetések
kedvelőinek.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának