Tegnap a várakozásoknál sokkal jobb amerikai termelői árindex jól meglökte a piacokat. A likviditás vezérelte árfolyammozgások jó példája, hogy a Starbucks szárnyalt és az S&P500 legjobban teljesítő részvénye volt, míg a Chipotle Mexican Grill –...
Tegnap a várakozásoknál sokkal jobb amerikai termelői árindex jól meglökte a piacokat. A likviditás vezérelte árfolyammozgások jó példája, hogy a Starbucks szárnyalt és az S&P500 legjobban teljesítő részvénye volt, míg a Chipotle Mexican Grill – amelynek árazása a sztárrészvényekéhez hasonlít, mint korábban is írtuk – a legrosszabbul teljesített 7,5 százalékos zuhanással. Az ok pedig az, hogy a kávé király cég menesztette a vezért, s leigazolta az étteremlánc sztár vezérigazgatóját, Brian Niccol-t.
Szóval bekövetkezett, amire alapvetően számítottunk. A vezető amerikai indexek, az S&P500, a Nasdaq és a Dow Jones megérkezett a 20-30 napos mozgóátlagokhoz. Korábban azt vizionáltuk, hogy innen valószínűleg megint egy lefordulás fog következni, s továbbra is ez tűnik a legvalószínűbb mozgásnak, még annak ellenére is, hogy az MACD indikátorok vételi jelzéseket készülnek adni, de a negatív tartományban. Ez általában kisebb relevanciával szokott bírni. Ebbe persze beleszólhat a ma megjelenő inflációs adat.
Mindeközben a fundamentálisan – általunk jónak és olcsónak értékelt – magyar piac nem tudott megküzdeni a 20-30 napos mozgóátlagokkal. Tovább csordogálunk lefelé. Pedig árazás tekintetében még mindig az egyik, ha nem a legattraktívabb piac vagyunk a „fejlett, fejlődő” világban.
Hogy mi lesz most? Azt nem tudom, de a továbbra is az tűnik a legvalószínűbb forgatókönyvnek, a korábbi nagy beleadást követően, hogy kisebb emelkedő és csökkenő hullámok követhetik egymást. Viszont az, hogy a jobbak az emelkedő hullámokban jobban teljesítenek, sérülni látszik. Példa rá a magyar piaci mozgás. Szóval kíváncsian és óvatos hozzáállással várjuk a délutánt. Még valami. A nagy japán jen kitettség csökkenést követően ugyan visszaépülhetnek pozíciók, s ezek generálhatnak újra vételeket az fejlett piacokon, de azért azt gondolom, hogy ezen szereplők egy köre komolyan megégethette magát az elmúlt hetek árfolyammozgásainak betudhatóan. Azaz ez a visszaépülés – ugyan még mindig attraktív a japán jen kamata – valószínűleg jóval óvatosabb. Kisebb és kevesebb hitelpozícióval jár. Vagyis az innen érkező felhajtőerő is kisebb valószínűleg.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának