Hogy van az, hogy egyszerre szeretik a kockázatost meg a kockázat kerülőt? Ugyanis a DAX is és az arany is gyakorlatilag új csúcson van. Az előbbi mint „részvény” az egyik legkockázatosabb eszköz, míg az utóbbi – már csak a történelmi hagyományok miatt is –...
Hogy van az, hogy egyszerre szeretik a kockázatost meg a kockázat kerülőt? Ugyanis a DAX is és az arany is gyakorlatilag új csúcson van. Az előbbi mint „részvény” az egyik legkockázatosabb eszköz, míg az utóbbi – már csak a történelmi hagyományok miatt is – egyike a legkonzervatívabb befektetési eszközöknek, de az biztos hogy ha baj van, volt, akkor az arany mindig előkerült mint alternatíva.
DAX
Forrás: Bloomberg, Erste
Arany
Forrás: Bloomberg, Erste
A fenti grafikonokból nem csak az látható, hogy a két instrumentum egyszerre van csúcson, hanem az is szembetűnik, hogy elég nagy a valószínűsége, hogy mind a két esetben további emelkedésre számíthatunk, legalábbis középtávon. (pl. a DAX-ban lehet egy rövidtávú korrekció.) Mindenesetre a grafikonokra nézve a DAX esetében mintha egy fülescsésze, az arany esetében pedig egy fordított váll-fej alakzat rajzolódna ki. Mind a két alakzat jelentése hasonló: további emelkedés, méghozzá annyi, amennyit az alakzat mélypontjáról jöttek fel mostanáig. Ez pedig a DAX esetén cirka 21.000 pontos, míg az arany esetén mintegy 2.400 dolláros árat sugall. Persze az is igaz, hogy az alakzatok mérete azt is sugallja, hogy ez nem biztos, hogy egy év alatt lesz meg, akár tovább is elhúzódhat.
Szóval a Jó meg a Rossz kéz a kézben fog járni? A grafikonok ezt mondják! Na meg az is, amit már rég elfeledtünk. Hogy az aranyat nem csak a „rossz” világban, hanem a jó világban is veszik. Ha gazdasági fellendülés van, akkor mint ékszer iránt növekszik meg a kereslet. Ráadásul még kamatcsökkentésekre is számíthatunk, az pedig szintén kedvez egy picit a sárga fém árfolyamának. De ugyanez kedvez a részvényeknek is. Hiszen ha a kockázatmentes hozam csökkenése mérsékli a részvények tőkeköltségét, akkor a részvények felértékelődnek. S a cégeknél is tetten érhető a kereslet növekedése egy gazdasági fellendülésben. Szóval igen, a Jó és a Rossz kéz a kézben járhat az elkövetkező időszakban. Viszont azt még ki kell találnunk, hogy ki lesz a Csúf az aranykincs kutatásában. (Kötvény?)
Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának