Vegyes a kép Vegyesen alakultak a tegnap megjelent német ZEW index értékei. A jelenlegi helyzet megítélése a vártnál nagyobb mértékben javult. Az index értéke a márciusi -46,5 pontról -32,5 pontra...
Vegyesen alakultak a tegnap megjelent német ZEW index értékei. A jelenlegi helyzet megítélése a vártnál nagyobb mértékben javult. Az index értéke a márciusi -46,5 pontról -32,5 pontra emelkedett, felülmúlva a -40 pontos várakozást. A kilátások megítélése viszont a várt enyhe javulás helyett még csökkent is, a márciusi 13,0 pont után 4,1 pontra esett áprilisban. A kilátásokat elsősorban a szigorúbb pénzügyi kondícióktól, a szigorodó hitelezési feltételektől való félelem befolyásolta negatívan.
Az európai autóeladások 26%-kal 1,42 millió gépkocsira emelkedtek márciusban, ez csaknem 2 éves rekordot jelent. A bővülés elsősorban az ellátási láncok és így a termelés normalizálódásának köszönhető.
Mike Wilson, a Morgan Stanley vezető részvénystratégája az elmúlt hetekben látott emelkedés ellenére továbbra is pesszimista a részvénypiacot illetően. A Fed újabb kamatemelését és a vállalati eredmények csökkenését látja a legfőbb kockázatnak, és úgy gondolja, hogy még messze van a medvepiac vége.
Ezzel szemben Ed Yardeni, a Yardeni Research vezetője úgy gondolja, hogy a befektetők lemaradhatnak a részvénypiacok emelkedéséről, ha túlságosan aggódnak az amerikai gazdaság miatt, mivel az összességében nem fog visszaesést mutatni. Szerinte már tavaly óta recesszió van, csak éppen „gördülő recesszió”, azaz a visszaesés egy időben csak bizonyos iparágakat érint, a teljes gazdaságra nem terjed ki.
Tegnap az amerikai jegybank két idén nem szavazó tagja is értekezett a szigorítási ciklus folytatásáról. James Bullard, a St. Louis-i Fed elnöke szerint a szigorítási ciklus közel van a végéhez, de további 50 bázispontnyi kamatemelésre még szükség van. Az atlantai Fed-vezér, Raphael Bostic azonban azt mondta, hogy az elsődleges forgatókönyv szerint egy 25 bázispontos emelés jöhet még.
Megemelte a kínai GDP várakozását a JPMorgan és a UBS is. Előbbi az eddigi 6,0% várakozását 6,5%-ra javította, míg utóbbi 5,4%-ról 5,7%-ra emelte becslését a gazdaság idei teljesítményét illetően. A két bank a pozitív meglepetést okozó friss GDP adat után hajtott végre korrekciót, melyeknek alapja elsősorban az erős fogyasztás, illetve az ingatlan szektor emelkedése volt. A Citi már korábban 6,1%-ra emelte előrejelzését.
A végleges adatok alapján 0,5%-kal csökkent a japán ipari termelés februárban az előző év azonos időszakához viszonyítva. A januári ütem 3,1%-os romlást mutatott. A havi alapú mérés 4,6%-kal nőtt februárban a januári 5,3%-os csökkenés után.
Mínuszban voltak ma reggel a fő amerikai és európai határidős indexek is.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.