Az Oroszország elleni szankciókat terjesztenék ki Belaruszra is Az EU új, Belarusz ellenes szankciós csomagon dolgozik. A javaslat az Oroszországgal szembeni fő szankciókat terjesztené ki. Elsősorban a technológiai transzfereket és az energia szektort...
a biztonságos befektetések
kedvelőinek.
Az EU új, Belarusz ellenes szankciós csomagon dolgozik. A javaslat az Oroszországgal szembeni fő szankciókat terjesztené ki. Elsősorban a technológiai transzfereket és az energia szektort érintenék a korlátozások, de ezen kívül megtiltanák a kettős felhasználású termékek és a luxustermékek exportját is. Az EU pedig nem vásárolna belarusz olajat, szenet, acélt és aranyat sem. A korlátozások ezúttal sem érintenék az egészségügyet, az élelmiszereket és a mezőgazdaságot sem, ahogy ezek Oroszország esetében is kivételek.
Az Nemzetközi Valutaalap többéves segélycsomagot fontolgat Ukrajna számára, amely akár 16 milliárd dollár értékű is lehet. A csomag célja, hogy segítsen fedezni az ország szükségleteit, és katalizátorként szolgáljon további nemzetközi finanszírozáshoz. A programhoz számos feltételnek kell teljesülnie és a háborús helyzet miatt a tervhez az IMF hitelezési szabályainak megváltoztatására is szükség lenne. Ha jóváhagyják, a 3-4 éves program első évében 5-7 milliárd dollár folyósítása várható.
Ma és holnap tartják a cseh elnökválasztás második fordulóját.
Magyar idő szerint 14:30-kor teszik közzé az Egyesült Államokban a PCE-inflációs adatot, ami várhatóan további bizonyítékot szolgáltat majd az árak emelkedésének enyhülésére. A várakozások szerint a mutató decemberben 5,5-ről 5%-ra, a PCE maginfláció pedig 4,7-ről 4,4%-ra mérséklődött éves összevetésben. A csökkenő energiaárak és a felesleges készletek felszámolása érdekében alkalmazott árengedmények az első félévben is dezinflációs hatásúak maradhatnak.
A hírek szerint Japán és Hollandia csatlakozni fog az Egyesült Államokhoz, hogy korlátozza Kína hozzáférését a fejlett félvezető technológiákhoz. A tisztviselők már ma lezárhatják a tárgyalásokat, és a korlátozásokat valószínűleg nyilvános bejelentés nélkül hajtják majd végre.
Kína viszont a napelem lapkák előállításához kulcsfontosságú gyártási módszerek exportjának korlátozását fontolgatja, hogy ezzel is segítse az iparági dominanciájának megőrzését. Az ázsiai ország adja a lapkák globális termelésének 97%-át.
A dél-koreai technológiai ipar most pesszimistább a fogyasztói keresletet illetően, mint a világjárvány idején, és a kilátásokkal kapcsolatos bizalom hét éve a legalacsonyabb szintre süllyedt - derült ki a koreai jegybank felméréséből.
Az amerikai határidős indexek mínuszban vannak ma reggel, míg az európaiak többsége pluszban volt.
Az S&P ma este közli a felülvizsgálat eredményét. A jelenlegi besorolás BBB negatív kilátással, amin várhatóan nem változtatnak.