Előre mennek A francia miniszterelnök megkérte a lakosságot, a vállalatokat és az állami szektort is, hogy próbálják meg 10%-kal csökkenteni áramfelhasználásukat a tavalyi évhez képest. Ezzel...
A francia miniszterelnök megkérte a lakosságot, a vállalatokat és az állami szektort is, hogy próbálják meg 10%-kal csökkenteni áramfelhasználásukat a tavalyi évhez képest. Ezzel lényegében csak előre hozták annak a vállalásnak a bejelentését, amit az EU várhatóan kérni fog az összes tagországtól. Németországban pedig bemutatták az új digitális platformot, melyen arról lehet tájékozódni, hogy vészhelyzetben milyen sorrendben szüneteltetik a vállalatok gázellátását.
A spanyol jegybankár, Luis de Giundos szerint is további jegybanki szigorításra van szükség az EKB részéről az infláció megfékezése érdekében.
Augusztusban 3,4%-kal emelkedtek az európai új autó eladások, ezzel egy 13 hónapja tartó negatív trend tört meg. A Mercedes 16%-kal, a Stellantis 11%-kal, a Volkswagen csoport 6%-kal, a BMW pedig 3,4%-kal tudta növelni eladásait. A Renault-nál viszont 5,1%-os visszaesés volt tapasztalható.
Épphogy csak 3.900 pont felett zárta a tegnapi kereskedést az S&P 500 index, miután 1,1%-ot csökkent 3.901,35-ig. A Nasdaq nagyobb mértékben, 1,4%-kal került lejjebb. A kétéves államkötvény hozama ismét jelentősen, 8 bázisponttal emelkedett, így az már 3,87%, miközben 10 éves „társa” csak 1 bázisponttal nőtt és 3,47%-on áll. A kereskedés nem volt különösebben izgalmas, bár az Adobe nagy csalódást okozott, az S&P 500 index tekintetében a mai, hetet záró „műszak” sorsdöntő lehet, hogy merre indul a 3.900-as vízválasztó szintről.
Jeffrey Gundlach, a DoubleLine Capital befektetési vállalat alapítója az Egyesült Államok adósságtól való függését, valamint a folyamatos kormányzati stimulusokat bírálta, melyek szerinte lassítják a gazdaságot. Véleménye szerint az ország a recesszió küszöbén áll, a Fed pedig „túl fog lőni a célon” és túlságosan visszalassítja a gazdasági mechanizmusokat.
Augusztusban 4,2%-kal nőtt éves összevetésben az ipari termelésKínában, miközben az elemzők arra számítottak, hogy nem lesz változás a júliusi 3,8%-os értékhez képest. Az ipari termelés így már negyedik hónapja növekszik, és egyre gyorsul, miután a közelmúltbeli covid-hullám tetőzésén túl van az ország. A feldolgozóiparon belül legnagyobb mértékben a gépjárműipar és a villamosenergia- és hőtermelés nőtt.
A kínai kiskereskedelem 5,4%-kal nőtt éves szinten a múlt hónapban, ami meghaladta a 3,5%-os piaci várakozást, és a júliusi 2,7%-os növekedést is, mivel a fogyasztás erősödött a covid-korlátozások enyhítését követően. Az eladások növekedését a gépjárművek és az olajtermékek vezették.
A munkanélküliségi ráta 5,4%-ról 5,3%-ra csökkent augusztusban Kínában.
Mínuszban voltak ma reggel a fő amerikai és európai határidős indexek is.
Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!
