Rontotta az S&P az olasz kilátásokat Jelentősen megugrottak az európai energiaárak arra, hogy Oroszország csökkentette az Északi-áramlaton a gázszállítást. A holland tőzsdei gázárak 200 EUR/MWh fölé...
Jelentősen megugrottak az európai energiaárak arra, hogy Oroszország csökkentette az Északi-áramlaton a gázszállítást. A holland tőzsdei gázárak 200 EUR/MWh fölé emelkedtek. Ennek hatására csúcsra ugrott Németországban és Franciaországban is az áram ára is, de a jövő évi leszállítású szénárak is új csúcsot értek el.
Reagált az S&P hitelminősítő Mario Draghi lemondására. Az eddigi stabil kilátást negatívra rontották, ugyanakkor továbbra is fenntartották az eddigi BBB hitelminősítést.
Az EU-ban tegnap megszavazták az önkéntes 15%-os gázfelhasználás csökkentési célt. Egyedül Magyarország szavazott a javaslat ellen.
Megkezdődött a tényleges együttműködés Ukrajna-Oroszország-Törökország és az ENSZ között melynek vélja az ukrán mezőgazdasági termékek eljuttatása a világpiacra. Az első szállítmányok várhatóan egy héten belül indulhatnak útnak az ukrán kikötőkből és év végéig 25 millió tonna terményt értékesíthetnek ezen a csatornán keresztül.
A műsorvezető rosszulléte miatt megszakadt a brit miniszterelnök jelöltek tegnapi televíziós vitája.
Nagyot mennek a tegnap esti jelentések után az amerikai határidős indexek. Az S&P 500 közel egy százalékkal kereskedik feljebb, mint a záróérték, míg a tech-nehéz Nasdaq a Microsoft optimista előrejelzése és az Alphabet stabil számai következtében közel 1,5%-kal értékelődött fel. A mai esti Fed kamatdöntés előtti várakozás határozza meg leginkább a piacon uralkodó hangulatot. A kamatdöntés eredménye szinte bizonyosan 75 bázispont lesz, így jelenleg a befektetőket jobban izgatja a Fed előrejelzése, illetve iránymutatása a kamatpálya jövőbeni alakulásával kapcsolatban. A június és júliusi ülés összesen 150 bázispontos emelése 1980 óta nem látott mértékű lenne, míg a piaci árazások összesen, a maival együtt 150 bázispont emelést becsülnek az idei év végéig a Fed-től.
Joe Biden holnap fog egyeztetni Hszi Csin-ping, kínai elnökkel. A beszélgetésre az amerikai-kínai kapcsolat egy nehéz szakaszában kerül sor, előfordulhat, hogy Nancy Pelosi Tajvanra látogat a következő hónapban.
Akár hónapokkal meghosszabbíthatja a diákhitelek törlesztésének felfüggesztését Biden elnök, valamint fejenként akár 10 000 dollár adósságot is elengedhet a tartozásból. Az elnök Covid-tünetei szinte teljesen megszűntek.
A kínai ipari cégek által elért nyereség 1%-kal, 42,70 ezer milliárd jüanra nőtt az első félévben, a COVID-19 korlátozások újbóli bevezetése közepette. Az állami tulajdonú ipari cégek profitja 10,2%-kal nőtt, míg a magánszektoré 3,3%-kal csökkent. A nyereség emelkedett a szénbányászat (157,1%) és a kőolaj és földgáz (126%) iparágakban, míg csökkent a vasfémkohászat és -gyártás (-68,7%) és az autóipar (-25,5%) területén.
A kínai bankok rekordösszegű hiteleket nyújtanak egymásnak, még akkor is, ha a hozamok csökkennek, ahelyett, hogy a gazdaság más szereplőit finanszíroznák, ami rámutat a monetáris politika korlátaira a gazdaság élénkítése terén. A napi egynapos repóügyletek megközelítik a rekordot jelentő 6,1 billió jüant (902 milliárd dollár), miközben a hitelfelvételi költségek ebben a hónapban 95 bázisponttal 1% alá csökkentek, 2021 januárja óta először.
Ausztráliában az infláció 2022 második negyedévében 6,1%-ra emelkedett az első negyedévi 5,1%-ról, így kissé elmaradt a 6,3%-os piaci előrejelzésektől. Ez volt a legmagasabb érték 2001 második negyedéve óta, ami főként az élelmiszerárak valamint az üzemanyag- és a lakásárak emelkedésének tudható be. Negyedéves alapon a fogyasztói árak 1,8%-kal emelkedtek a második negyedévben, szemben az 1,9%-os konszenzussal. A maginfláció 4,9%-kal emelkedett az előző év azonos időszakához képest, ami a jócskán meghaladta az ausztrál jegybank 2% és 3% közötti célját.
A pozitív tartományban vannak a határidős indexek ma reggeli elmozdulásai.