Politikai célponttá vált a brit jegybank Az olasz Liga párt és a Forza Italia párt is bejelentette, hogy felbomlott a koalíció és nem támogatják tovább a Mario Draghi vezette kormányt. Ezzel egyre inkább élesedik az...
Az olasz Liga párt és a Forza Italia párt is bejelentette, hogy felbomlott a koalíció és nem támogatják tovább a Mario Draghi vezette kormányt. Ezzel egyre inkább élesedik az olasz kormányválság és könnyen előrehozott választás jöhet. Az olasz kötvényhozamok amúgy is meredeken emelkedtek az elmúlt hónapokban, melyet csak az EKB intézkedései tudtak megállítani, így a kormányválság különösen rosszkor jött. Mario Draghi szerdán fog a parlamentben felszólalni, ahol bejelentheti lemondását, vagy hogy megpróbálkozik egy új, kisebbségi kormány alakításával.
A brit jegybank a brit miniszterelnöki viták középpontjába került miután több jelölt is élesen támadta a jegybankot amiért nem volt képes megfékezni az inflációt és megválasztásuk esetére változtatásokat ígérnek a jegybanknál, ami például a jegybanki mandátumot is érinthetné.
Az EU szerdán fogja bemutatni gázvészhelyzeti tervét, amiben azt ismertetik hogyan reagálnának, ha az Oroszországból érkező gázellátás nem állna helyre.
Volodymyr Zelensky ukrán elnök leváltotta az állambiztonsági hivatal vezetőjét és a legfőbb ügyészt is, miután néhány munkatársuk együttműködött az orosz titkosszolgálatokkal.
A Bloomberg értekezése alapján a járványhelyzet enyhülése után érdekes fordulat állt be a világgazdaságban és Amerikai „exportálja a világba az inflációt”. A pandémia alatt nagy keresletnek örvendő kiskereskedelmi piac alól, az otthonra megvásárolható eszközeivel és termékeivel, elfogyott a kereslet, és amíg a legnagyobb kereskedelmi üzletláncok felhalmozták a „home-office termékeket”, addigra a fogyasztók fókusza elfordult ezektől. A szolgáltató szektor új erőre kapott, a kereskedelem pedig hatalmas, felhalmozott készletekkel találta szemben magát, míg azon termékből, amelyekre van kereslet, alacsony maradt a kínálat a roskadozó ellátás-láncok miatt. A kialakult szűk kínálat pedig ott fog a legnagyobb inflációt okozni, ahol a legnagyobbra fújták a keresletet: az Egyesült Államokban. Az USA elől jár a kamatemelésekben, amelyet Európa még csak tervez követni és azt is lassabb ütemben, kisebb mértékben, így elszállt a dollár. Az infláció és a kamatemelések következtében azonban még a tenegerentúlon is elkezdett visszaesni a fogyasztói aktivitás, így az amerikai cégeknek az export tevékenységüket is fel kellett pörgetniük. Amíg az utóbbi évtizedekben „hagyományosan” Európa és Ázsia exportált Amerikába, most a nagyobb kínálat miatt Amerika viszi termékeit ezen gazdaságokba, a nagyon drága dollár pedig felfelé viszi az árakat.
Két további amerikai nagybank jelentésével folytatódik a gyorsjelentési szezon, mely a pénzügyi területen vegyes, de inkább negatív eredményekkel indult. A Goldman Sachs 2016 óta legnagyobb éves szintű eredmény-romlásán lehetett túl az idei év második negyedévében, főleg a nagyon gyenge befektetési teljesítmény miatt. A BofA pedig 2019 óta a legnagyobb kamatnyereségét várja az elemzők szerint.
Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter szerint a Biden-adminisztrációnak van módja arra, hogy támogassa a vényköteles gyógyszerek árképzési csomagjáról szóló törvényt, amely szorosan fűződnek az Affordable Care Act meghosszabbításához. A törvény meghosszíbbítása Joe Manchin demokrata szenátor - akinek szavazatára szükség van a szenátusi többség eléréséhez - egyik kitétele afelé, hogy támogassa a kormányzat megújulási tervét.
Az amerikai törvényhozók egy visszavágott változatát tárgyalják annak a törvényjavaslatnak, amelynek célja a hazai félvezetőgyártás támogatása a kínai gyártókkal szemben, a hatékonyabb verseny felvételének érdekében. A jogszabályról készült összefoglalóban az 52 milliárd dolláros támogatás mellett, egyes kínai és orosz befektetések korlátozása is szerepel.
A kínai hatóságok megkérték a bankokat, hogy nagyobb hajlandósággal hitelezzék az ingatlanfejlesztőket, ugyanis a lakosság körében egyre nagyobb elégedetlenség, sőt bojkott alakult ki a jelzáloghitelek kifizetésére. Az ázsiai ország hosszú ideje küzd az ingatlanfejlesztők válságával, ugyanis a likviditás-hiány közepette rengeteg és egyre több projekt nem fejeződik be, így a lakosság egyszerűen úgy döntött, hogy nem lesz hajlandó fizetni a hiteleit, melyeket azon ingatlanokra vett fel, amelyek el sem készültek. A hatóságok ezzel növelnék a lakosság bizalmát, ugyanis el szeretnék kerülni, hogy a bankrendszerbe is begyűrűzzön az ingatlanpiac válságos pénzügyi helyzete.
Az S&P elemzése szerint nem lehet örökké játszani (swap-ok, hitel-meghosszabbítások) a kínai ingatlanfejlesztőknek, ugyanis amennyiben belátható időn belül nem pörög fel újra a piac és készülnek el a félbehagyott projektek a befektetők megunják a folyamatos engedményeket és jogi útra terelik a ki nem fizetett befektetéseiket.
Kínában továbbra is emelkedett a fertőzöttek száma, ami immár napi szinten 500 fő felett volt a hétvégén. Sanghajiban 17 új esetet regisztráltak a már eddig is karantén alá vont területeken, ennek hatására a város tömeges tesztelésbe kezd. Makaó szombaton meghosszabbította a város egészére kiterjedő lockdown-t, mivel a szerencsejáték-központban az egyhetes lezárás ellenére több új fertőzöttet is regisztráltak, emellett minden nem létfontosságú vállalkozásnak július 22-ig zárva kell maradnia. Tianjin kikötővárosban is tömeges tesztelést rendeltek el.
Az európai és amerikai határidős indexek is emelkednek ma reggel.
a biztonságos befektetések
kedvelőinek.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.