Erste kommentár Szinte mindenki bezár! Az angolok csütörtöktől, a németek mától, az osztrákok keddtől, a spanyolok és a csehek pedig már korábban zártak. A szlovákoknál az egész országra...
Szinte mindenki bezár! Az angolok csütörtöktől, a németek mától, az osztrákok keddtől, a spanyolok és a csehek pedig már korábban zártak. A szlovákoknál az egész országra kiterjesztetett szűrés 1-2 százalék körüli új beteget talált, miközben 3,75 millió embert teszteltek le az 5,4 milliós lakosságból. A hétvégén folytatódik a tesztelés (második kör), azután viszont már csak azok az emberek élhetik a hagyományos életet, akiknek papírjuk van arról, hogy nem betegek. Közben az USA-ban is új csúcs született. Pénteken több mint 100 ezer új beteget regisztráltak, és Fauci arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok nem készült fel a télre és a járvány újabb hullámára megfelelően. Trump meg is jegyezte, hogy kirúgja, ha újraválasztják, meg különben is, az európaiak hülyék, hogy a lezárásokkal próbálják megfékezni a járványt. Ha megválasztják. Ugyanis Biden elég biztosan vezet, és a csatatér államokban is előnyben van. Igaz, ez az előny csökkent az elmúlt napokban, viszont a hagyományosan republikánus államban, Texas-ban rezeg a léc Trumpnak.
Közben zajlik a gyorsjelentési szezon is, ami alapvetően jó eredményeket hoz, inkább negatív reakciókkal. Ez alól kivétel volt a pénteken jelentő AbbVie, amelynek jelentéséből és az utána következő konferenciabeszélgetésből több dolgot is megtudtunk. Ilyen például a Richter számára nagyon fontos Vraylar értékesítés, ami 358 millió dollár lett a július-szeptemberi időszakban az előző negyedévi 343 millió dollárral szemben. Igaz, a negyedéves növekedés alacsony volt a járvány miatt, de még így is 50 százalék körül alakul az értékesítés. Ez azeredmény különben 19-20 milliárd forintot hozhatott a harmadik negyedévben a Richternek a konyhára. A konferenciabeszélgetésben az is elhangzott, hogy még két harmadik fázisú klinikai kísérlet van hátra a Vraylarral az MDD kezelésével kapcsolatban. Ha az sikeres lesz, akkor 2022-ben jöhet a jóváhagyás, s akkor a gyógyszer 5-6 milliárd dolláros rekordértékesítést is elérhet. Ez szerintünk az évtized második felében következhet be. Ha ez nem sikerül, akkor is 2 milliárd dollár körül lehet majd a gyógyszer csúcs értékesítése.
A mai napon enyhe emelkedést láthatunk a DAX és a BUX indexben is. Az előbbi esetében elég sok volt az esés az elmúlt héten, míg a BUX esetében továbbra is az a véleményünk, hogy eléggé aluértékeltek a részvények.
A csütörtök piaczárás utáni vegyes gyorsjelentések a nagy technológiai cégektől megalapozták a pénteki kereskedési hangulatot a tengerentúlon. A Nasdaq 2,5%-kal, az S&P500 1,2%-kal, a Dow 0,6%-kal esett.
A hétvégén az USA-ban is megtörtént az óra átállítás, így a mai naptól ismét magyar idő szerint 15:30-kor nyitnak az amerikai részvénypiacok.
A friss hétvégi közvéleménykutatások szerint Joe Biden tartja az előnyét Donald Trumppal szemben, a holnapi választások előtt. Eddig már több mint 93 millióan éltek az előre szavazás lehetőségével, ami a 2016-ban leadott voksok közel 70%-a.
Erős emelkedéssel indul a hét Ázsiában. A Nikkei 225 index 1,4%-os, a Hang Seng 1,5%-os, a CSI 300 index pedig 0,5%-os emelkedést mutat a nap végéhez közeledve.
A japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index a szeptemberi 47,7-ről 48,7-re emelkedett októberben. A megrendelések tovább csökkentek, a csökkenés mértéke azonban 2019 júliusa óta nem volt ilyen alacsony. A vállalati optimizmus pedig 2017 júliusa óta nem látott szintre emelkedett.
A kínai Caixin feldolgozóipari beszerzési menedzser index a szeptemberi 53,0-as és a konszenzus 52,8-as értéke felett alakult, 53,6 lett októberben. Az új megrendelések 2010 novembere óta nem látott mértékben emelkedtek. A vállalati optimizmus szintén tovább javult, utoljára 2014 augusztusában volt ilyen optimista a kínai feldolgozóipar.
A főbb amerikai és európai határidős indexek többsége a pozitív tartományban volt ma reggel, egyedül a FTSE volt mínuszos.
A MOL 127.000 darab „A” sorozatú saját részvényt vásárolt 1.521,9 forintos átlagáron október 30-án. A tranzakciót követően a MOL 54.312.295 darab „A” sorozatú és 578 darab „C” sorozatú papírt birtokol.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.