Nem tartható a júliusi előrejelzés Vegyesen teljesítettek tegnap az európai részvénypiacok. A CAC40 0,3%-ot, a DAX 0,9%-ot csökkent, míg a FTSE100 0,1%-ot, a FTSE MIB 0,6%-ot, az IBEX35 pedig 1%-ot emelkedett. Egyre egyértelműbben...
Vegyesen teljesítettek tegnap az európai részvénypiacok. A CAC40 0,3%-ot, a DAX 0,9%-ot csökkent, míg a FTSE100 0,1%-ot, a FTSE MIB 0,6%-ot, az IBEX35 pedig 1%-ot emelkedett.
Egyre egyértelműbben látszik, hogy a járvány második hullámának gyors európai felfutása és a várható lezárások miatt komoly árat kell fizetnie a gazdaságnak. Az EKB elnöke, Christine Lagarde rossz ómennek nevezte a járvány felfutását, ami jelentős kockázat a gazdasági kilátásokat illetően. Az elnökasszony szerint a romló gazdasági kilátásokra a jegybank újabb élénkítéssel reagálhat. Európában az elmúlt hónapokban a kereslet visszaesése miatt már így is deflációt mértek. A piac továbbra is arra számít, hogy a decemberi ülésen dönt majd az EKB az eszközvásárlási program kibővítéséről.
Hasonló üzenetet fogalmazott meg Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság gazdasági ügyekért felelős alelnöke is. A politikus szerint csökkenteni kell a bizottság júliusi előrejelzését, ami 6% körüli GDP visszaeséssel számolt, ugyanis akkor még azzal a feltételezéssel éltek, hogy az őszi-téli hónapokban már nem lesznek újabb jelentős korlátozó intézkedések. Ez a feltevés pedig láthatóan nem igazolódott be.
Az európai diplomaták nem igazán aggódnak amiatt, hogy múlt héten Boris Johnson keményebb hangnemet ütött meg a Brexit tárgyalások kapcsán, az ugyanis elsősorban a brit választóknak, nem pedig a tárgyalásoknak szólt. Boris Johnsonnak sikerként kell eladnia a szigetországban a kompromisszumos megállapodást is, amit az EU-nak is figyelembe kell vennie. Az Unió részéről továbbra is az a várakozás, hogy szeptember közepére megszülethet a megállapodás.
Tegnap napközben jelent meg a Lufthansa előzetes negyedéves eredménye. A légitársaság 1,26 milliárd eurós korrigált EBIT veszteséget ért el, ami enyhén jobb, mint a várt 1,33 milliárd eurós veszteség. A társaság a negyedévben 2,07 milliárd eurónyi negatív pénzáramot generált, de szeptember végén még mindig 10,1 milliárd eurónyi likviditással rendelkezett. A kilátások továbbra sem fényesek, a negyedik negyedévben a tavalyi kapacitás legfeljebb 25%-os kihasználása a reális. A borús kilátások ellenére a társaság likviditása elégnek tűnik ahhoz, hogy a nehéz időszakot átvészelje. A vártnál kisebb veszteségre közel 3%-ot emelkedett tegnap a Lufthansa árfolyama.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.